Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak rychle Facebook překročí dvě miliardy uživatelů? Růst překvapuje investory

Jak rychle Facebook překročí dvě miliardy uživatelů? Růst překvapuje investory

Facebook se rychle blíží k další metě. Překročit by měl počet dvou miliard uživatelů. Za rychlým růstem stojí především rozvojové země. Sociální síť by tak mohla překonat už tak euforická očekávání investorů.

Na konci loňského roku se počet aktivních měsíčních uživatelů sociální sítě vyšplhal na 1,86 miliardy. Předešlé čtvrtletí to bylo 1,79 miliard uživatelů, o rok dříve 1,59 miliardy. Sociální síť tak za poslední čtvrtletí získala v meziročním srovnání nejvíce uživatelů od chvíle svého vzniku v roce 2012, uvedl portál CNN.

720p 480p 360p 240p
Zisky vydavatelů

Podle finančního ředitele technologického gigantu Davida Wehnera stojí za výrazným růstem především země jako Indie. Euforickým výsledkům nahrává i iniciativa Internet.org. „Internet zdarma od Facebooku“ má přinést připojení do rozvojových zemí.

 

Úspěch Facebooku získávat další uživatele překonává dokonce odhady obchodníků z Wall Street. Ti v září loňského roku odhadovali, že síť dosáhne hranice dvou miliard aktivních uživatelů v jednom měsíci do prvního čtvrtletí 2018.

„Našemu byznysu se v roce 2016 dařilo, ale máme před sebou hodně práce,“ komentoval výsledky ředitel a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Už loni mluvil o plánech „agresivně investovat“ v roce 2017, přestože růst tržeb by měl podle odhadů zpomalit. Sociální síť už totiž skoro naplnila maximální počet reklam, které může uživatelům naservírovat. Zopakoval to i v komentáři k současným výsledkům.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek