Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Je libo Sexperimenty nebo Chilli pikantní zotročení? Obchodníci před Valentýnem lákají na erotiku

Je libo Sexperimenty nebo Chilli pikantní zotročení? Obchodníci před Valentýnem lákají na erotiku

Svátek svatého Valentýna řada Čechů nijak neslaví, pro obchodníky se přesto jedná o vítanou příležitost, jak vydělat. Lákají na tradiční sortiment jako květiny a sladké, ale zaujmout se snaží i širokou nabídkou dalšího zboží – od romantických výletů na lodi, přes zájezd na autosalon až po nejrůznější erotické hry. Prodej erotického zboží na začátku února podle prodejců vrcholí.

„Valentýn je rok od roku stále populárnější, jen letos očekáváme vyšší tržby zhruba o třetinu. Nabídka je rovněž čím dál tím širší, od romantických večeří, dovolených a wellness pobytů, přes tantrické masáže, až po květiny, čokolády či šperky,“ uvedla ředitelka portálu Slevomat Marie Chytilová. Letos jsou prý v kurzu romantické plavby lodí s přenocováním či zámecké hotely po celé ČR.

Podle srovnávače cen Heureka jsou před Valentýnem oblíbeným zbožím hry s nádechem erotiky: Svádění, Sexperimenty, Harašeníčko, Divoké kostky nebo Chilli pikantní zotročení.

Podle portálu Skrz.cz se oblíbeným valentýnským dárkem pro muže stal letos zájezd na autosalon do Ženevy. „Samozřejmě, i letos sledujeme zájem o zboží, které je už tradičně valentýnské – erotické spodní prádlo, erotické pomůcky a kondomy, jejichž prodej je právě před Valentýnem z celého roku nejvýš,“ uvedla Alexandra Čermáková z Heureky.

Letí také příslušenství pro elektroniku v růžové či červené barvě. „Jde o sluchátka nebo pouzdra na mobily v růžovém nebo červeném provedení,“ uvedla Zuzana Löflerová z řetězce Expert Elektro.

Na svátek zamilovaných Češi také vyrážejí na prodloužený víkend. „Typickým zájezdem, který je kupován 'k Valentýnu', je dvou až třídenní denní pobyt v některém z wellness hotelů v ČR nebo na Slovensku nebo pak pobyt v některé z blízkých metropolí, jako je Vídeň, Budapešť, Berlín či Bratislava,“ uvedla obchodní ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Podle ředitel marketingu lázeňské společnosti Imperial Karlovy Vary Petra Milského wellness pobyty na svátek zamilovaných využívají především páry starší 30 let. „Do romantických pobytů investují spíše muži, aby udělali radost svým partnerkám. Páry pak přijíždějí v průběhu celého února a nejčastěji o víkendu,“ dodal Milský.

Svátek zamilovaných připomíná biskupa Valentýna, jenž tajně oddával milence. Valentýnky, tedy kartičky s vyznáním lásky, si posílá i řada Čechů, hlavně mladších. Tento svátek se ale do tuzemska dostal z anglosaských zemí až po roce 1989.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek