Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jihomoravským EY Podnikatelem roku je Dlouhý, jeho Kiwi.com denně zpracuje 6000 objednávek

Jihomoravským EY Podnikatelem roku je Dlouhý, jeho Kiwi.com denně zpracuje 6000 objednávek

Podnikatelem roku Jihomoravského kraje se stal Oliver Dlouhý, který založil společnost Kiwi.com, s.r.o. Ta patří mezi nejúspěšnější české startupy a má zákazníky po celém světě. Vítěz byl dnes vyhlášen v Brně.

Dlouhý dnes na předání ocenění nepřišel. Podle Terezy Liškové, která jej ze společnosti Kiwi.com zastoupila, je v Americe. Oliver Dlouhý je mladý a strašně skromný. Prodával borůvky na českorakouských hranicích, je to podnikatel každým coulem, to ,co dokázal s naší firmou, je neskutečné, uvedla Lišková.

Kiwi.com začínalo jako parta vývojářů, dnes jich má firma mezi 800 zaměstnanci kolem 120. Prodejce letenek je nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě. S růstem o 7165 procent mezi lety 2013 a 2016 vede žebříček, který loni sestavila společnost Deloitte.

Kiwi.com denně zpracuje 6000 objednávek a mezi jeho zákazníky se řadí i korporátní klientela. Pobočky Kiwi jsou v Brně, v Kyjevě a na Fidži, firma jako taková ale působí po celém světě, s výjimkou Severní Koreje. V budoucnu chce Oliver Dlouhý kromě letenek nabízet také kompletní cestovatelský servis od parkování, taxi přes ubytování až po nabídku restaurací.

Soutěž Podnikatel roku pořádá poradenská firma EY (dříve Ernst & Young) ve světě od roku 1986. Aktuálně se koná téměř v 50 zemích. V Česku se letos uskutečnila posedmnácté. Krajská kola se uskutečnila potřinácté. V porotě sedí mimo jiné vítězové minulých ročníků. Loni za jižní Moravu vyhrál Martin Trtílek, majitel společnosti Photon Systems Instruments (PSI), která se zaměřuje na výrobu a vývoj měřicích zařízení určených na výzkum rostlin, řas a sinic.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek