Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kádr Slávie vystuží tři zvučné zahraniční posily. Opačným směrem míří brankář Pavlenka

Kádr Slávie vystuží tři zvučné zahraniční posily. Opačným směrem míří brankář Pavlenka

Fotbalisté Slavie získali tři zahraniční výrazné posily. Úřadující český šampion angažoval před bojem v kvalifikaci Ligy mistrů dva ofenzivní záložníky - dosavadního kapitána Petrohradu Portugalce Dannyho a Turka Halila Altintopa, na testech pak uspěl ukrajinský reprezentant Ruslan Rotaň.

Těsně před dotažením jsou příchody obránce Matěje Chaluše a záložníků Filipa Panáka s Danielem Trubačem. Na tiskové konferenci to oznámil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Danny i Altintop přicházejí jako volní hráči po konci angažmá v Zenitu Petrohrad, respektive v německém Augsburgu.

Ze Slavie naopak odchází reprezentační brankář Jiří Pavlenka. Přestupuje do Werderu Brémy. Úřadující český mistr podle předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka dostane za pětadvacetiletého fotbalistu částku přesahující tři miliony eur (asi 79 milionů korun).

Tvrdík před dvěma týdny oznámil, že vršovický klub první nabídku Brém na slávistického gólmana odmítl. Poté ale do Edenu přišel brankář Jan Laštůvka po vypršení smlouvy v Karviné a Pavlenka dostal svolení s Werderem jednat.

„V posledních letech jsme pozorně sledovali jeho vývoj. Šel dobrou cestou, dostal se do národního týmu a v minulé sezoně přispěl k úspěchům Slavie výbornými výkony,“ uvedl na webu Brém sportovní ředitel Frank Baumann. „Jsme přesvědčeni, že Jiří bude pro náš tým posilou jak po sportovní, tak lidské stránce. Hlavně v uplynulém ročníku ukázal svoje kvality, ale stále má potenciál zlepšovat se,“ doplnil trenér Werderu Alexander Nouri.

Do Slavie zamířil Pavlenka v lednu 2016 z Ostravy a postupně se vypracoval v jedničku Pražanů. V minulé sezoně výrazně pomohl k titulu a byl zvolen i nejlepším brankářem nejvyšší soutěže. Dvakrát chytal i za národní tým. V české nejvyšší soutěži odchovanec Baníku odchytal 103 utkání a připsal si 34 čistých kont.

V Brémách se Pavlenka potká s českými fotbalisty obráncem Theodorem Gebre Selassiem a brankářským kolegou Jaroslavem Drobným. „Bundesliga je jednou z nejlepších lig světa a Werder je skvělá adresa. Od Thea a Jara jsem slyšel o městě a klubu jen samé pozitivní věci. Těším se, že budu součástí tohoto týmu,“ konstatoval Pavlenka.