Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kam se starým nábytkem IKEA? Nově ho můžete znovu prodat v obchodě. Víme, jak na to

Kam se starým nábytkem IKEA? Nově ho můžete znovu prodat v obchodě. Víme, jak na to

Prodejce nábytku a domácích potřeb IKEA spouští v Česku novou službu. Jmenuje se Druhý život nábytku. Majitelé kousků z dílny IKEA mohou ty nevyužité nabídnout k prodeji přímo v obchodním domě. 

Zatím je tato služba dostupná v pilotním režimu pouze v obchodním domě IKEA Praha-Zličín. V případě, že o ni bude ze strany zákazníků zájem, rozšíří se i do dalších obchodních domů v České republice.

Novinka má podporovat koncept cirkulární ekonomiky, který je součástí udržitelné rozvoje. Mezi hlavní principy patří myšlenka, že žádný odpad v podstatě neexistuje, produkty musí mít minimální dopad na životní prostředí, jsou kompostovatelné a měly by být navrženy tak, aby se mohly v ekonomice opakovaně používat . Výrobky, které se snadno v přírodě nerozloží, je snadné opravit či modifikovat. Cirkulární ekonomika také podporuje pronájem místo nákupu.

Svůj nevyužívaný nábytek IKEA mohou zákazníci nabídnout prostřednictvím webové stránky. Cenu navrhovanou zákazníkem obchodní dům buď přijme, nebo na základě zkušeností s prodejem použitého nábytku navrhne cenu nižší. Poté, co se se zákazníkem na částce domluví, nabídne nábytek k prodeji v koutku se zlevněným zbožím.

Zákazník následně dostane slevovou kartu s vloženou částkou ve výši prodejní ceny nábytku, kterou může využít ke koupi nového zboží v IKEA. O samotný prodej se už postará obchodní dům.

„Cílem služby není konkurovat internetovým bazarům. Vnímáme to jako servis pro naše zákazníky, kteří k nám chodí pravidelně nakupovat,“ upřesňuje Vladimír Víšek manažer pro udržitelný rozvoj IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. Firma nabízí i svoz nábytku do obchodního domu za poplatek 300 korun. 

V Česku existuje řada projektů, které se konceptem cirkulární ekonomiky zabývají - například kompostovatelné sáčky Frusack nebo originální šperky a bytové doplňky Trash Made. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek