Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kde se vzalo jablko Applu? 5 příběhů, které stojí za logy slavných firem

Kde se vzalo jablko Applu? 5 příběhů, které stojí za logy slavných firem

Značnou část úspěchu velkých firem tvoří dobrá loga. Příběhy jejich vzniku jsou někdy zcela obyčejné, jindy až nečekaně zajímavé. Každopádně ale často definují charakter společnosti. Podívejte se na historii pěti takových značek.

McDonald’s

Jak vlastně vzniklo velké M v logu fast-foodového řetězce? Mnoho jeho zákazníků by na první dobrou řeklo, že pochází z názvu společnosti. Zní to logicky, jenže to není pravda. Dva zlaté obloučky představují první písmeno jména Meston. Stanley Meston je architekt, který navrhl vůbec první restauraci McDonald’s. Oblouky přitom začlenil do jejího vzhledu, aby ochránil zákazníky před deštěm. Staly se natolik kultovními, že se při rebrandingu v 60. letech dostaly až do loga společnosti.

Apple

Pokud si myslíte, že Steve Jobs pojmenoval Apple jako poctu Isaacu Newtonovi, nebo biblickému ovoci poznání, mýlíte se. Hlavním důvodem k výběru jablka byla jeho jednoduchost a to, že je to věc, kterou většina lidí zná. Nakousnuté je proto, aby se nepletlo s třešněmi. Ani vícebarevná verze loga nemá žádnou zvláštnost nebo nadřazenost. Designér Rob Janoff řekl, že je to jen jablko.

Windows

Microsoft přišel s novým logem svého operačního systému při uvedení Windows 8. Od tehdejší verze používané ještě v tzv. sedmičkách se odklonil po kritice najatého designéra. Ten manažerům společnosti vytkl, že se sice nazývají Windows, ale spíše než okno připomíná jejich logo vlajku.

Walt Disney

Že je slavné logo skutečným podpisem Walta Disneyho? Nikoli. Disney se stal slavnou osobou tak rychle, že úkol podepisovat všechny kartičky přicházející od fanoušků delegoval na své zaměstnance. Variant podpisů bylo tolik, že sám Disney už v nich ten svůj ani nepoznával. Musel se tedy přizpůsobit. Většina jeho podpisů, které najdete na internetu, je tak falešná.

MGM

Skyfall, Hobbit nebo legendární animák Tom a Jerry. To vše má na svědomí slavná produkční společnost Metro-Goldwyn-Mayer (MGM). Tu symbolizuje i lev v úvodní znělce. Když se natáčela, tvůrci si skutečně obstarali živé zvíře. A ne jedno. Měli hned čtyři lvy, kteří na diváky řvali před začátkem představení. Ten první se jmenoval Slats a jeho duše prý byla natolik úžasná, že ho museli pohřbít pod deskou, aby se udržela v hrobě. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek