Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Leo Express začne vozit cestující z hlavního nádraží na letiště

Leo Express začne vozit cestující z hlavního nádraží na letiště

Soukromý dopravce Leo Express plánuje od 17. července vozit cestující z pražského hlavního nádraží na Letiště Václava Havla. Součástí přepravy klimatizovanými minibusy je i možnost vyzvednutí z konkrétní adresy centra Prahy, uvedl dnes v tiskové zprávě dopravce. Základní cena přepravy je stanovena na 89 Kč, bude tak o něco dražší než autobusová linka Českých drah Airport Express.

Pro cestující, kteří se nechají vyzvednout na adrese, bude cena jízdenky 199 korun. Centrum města, odkud bude možné službu vyžádat, společnost přiblížila jako oblast Karlova náměstí, Náměstí Míru nebo Žižkovské televizní věže. Ve standardní trase minibusy pojedou po trase z hlavního nádraží do Dejvic, Prahy Veleslavína a na letiště. Ve špičce budou mít hodinové intervaly.

Ty jsou primárně určené pro cestující vlaků Českých drah, jízdenku si ale podobně jako u Leo Expressu může zakoupit jakýkoliv cestující. Základní jednosměrná jízdenka stojí 60 korun. Cena doplatku za jízdu letištním autobusem z hlavního nádraží závisí na konkrétní trase, obvykle se podle eshopu ČD pohybuje v rozsahu deset až 40 korun.