Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Letenky z Británie do USA za 2500 korun? To není sen. Nabídnou je aerolinky Norwegian

Letenky z Británie do USA za 2500 korun? To není sen. Nabídnou je aerolinky Norwegian

Jednosměrná letenka přes Atlantik vyjde cestující nízkonákladové letecké společnosti Norwegian Air Shuttle na 99 dolarů (2500 Kč). Létat začne od poloviny června z Británie a z Irska do pěti destinací ve Spojených státech.

Společnost vystupující též pod značkou Norwegian nabídne tisíce jednosměrných letenek za zaváděcí cenu 65 dolarů (1665 Kč), další pak od 99 dolarů včetně poplatků. Webový vyhledávač letenek Expedia pro srovnání uvádí, že jednosměrná letenka z New Yorku do Dublinu na polovinu června od jiných přepravců se nyní prodává od 655 do 2755 dolarů (16 750 až 70 500 Kč).

Proti přítomnosti letadel Norwegian na americkém trhu už řadu let protestují tamní letecké společnosti. Stěžují si, že třetí největší nízkonákladové aerolinky v Evropě nabízejí více letů, než po kolika je poptávka, a stlačují tím jak ceny letenek, tak příjmy přepravců.

Norwegian ale snižuje náklady tím, že létá v USA na menší letiště, která si účtují nižší poplatky. „Náš produkt je založen na svobodné volbě. Jestliže chcete letět do Evropy za 99 dolarů, můžete,“ řekl viceprezident obchodního oddělení společnosti Norwegian Lars Sande.

Levné dálkové lety nabízejí i jiné nízkonákladové letecké společnosti, například islandská Wow Air a německá Eurowings. Využívají transatlantickou dohodu o liberalizaci letecké přepravy, která jim umožňuje létat do jakékoli destinace na jejich území.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek