Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Louis Vuitton vyrábí své luxusní boty v Rumunsku. Fabriku tají i před Googlem

Louis Vuitton vyrábí své luxusní boty v Rumunsku. Fabriku tají i před Googlem

Známá francouzská značka Louis Vuitton, která je celosvětovým symbolem luxusu, šije své boty v rumunské Cisnadie, odhalil britský deník The Guardian. V továrně nacházející se v oblasti známé z příběhu o Drákulovi vyrábí firma vše kromě podrážek. Díky tomu její produkce může nést označení „made in France” nebo „made in Italy”.

Britský deník The Guardian zjistil, že velká část luxusních bot značky Louis Vuitton se vyrábí v továrně rumunského města Cisnadie. V tomto podniku se produkují skoro celé boty kromě podrážek. Tyto nehotové výrobky se pak exportují do Francie a Itálie, kde se k nim přidávají podrážky a „kompletují se“.

Továrna v Cisnadie je přísně tajná a dobře střežená. Vedení podniku přiznává, že se snažilo zajistit, aby se zmínky o ní neobjevovaly ve vyhledávání Google Search.

Exteriér budovy připomíná světoznámý brand pouze v jednom detailu: šedé stěny vyzdobené šachovnicovým vzorem značky. Na vratech do areálu je jméno Somarest, nepříliš známé dceřiné společnosti koncernu LVMH, pod který značka spadá. Vstup do budovy byl novinářům delší dobu odpírán, nedávno do ní ale získala přístup reportérka The Guardian Alexandra Lembke.

Celý text si můžete přečíst na webu E15. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek