Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mall Group plně ovládla velký e-shop s elektrem CZC.cz

Mall Group plně ovládla velký e-shop s elektrem CZC.cz

Zakladatel e-shopu CZC.cz Josef Matějka dokončil jeho prodej ve prospěch Mall Group. Nově investuje do start-upů, zábavních parků a retailu.

Jediným vlastníkem předního tuzemského e-shopu s počítači a další elektronikou CZC.cz se stala Mall Group. Skupina od zakladatele obchodu Josefa Matějky odkoupila za blíže neurčenou cenu 65procentní podíl, který podnikatel dosud kontroloval. Minoritu v CZC.cz získalo uskupení byznysmena Jakuba Havrlanta již předloni.

„CZC.cz spadá do skupiny Mall Group už od jejího vzniku bez ohledu na výši jednotlivých podílů. Převod zbývající části byl jen dalším logickým krokem v procesu integrace celé skupiny. Mezi všemi značkami v rodině zastává CZC.cz roli specialisty na IT a elektroniku, na kterou se budeme soustředit i nadále,“ uvedl Tomáš Pilský, ředitel divize spotřební elektroniky a IT ve skupině Mall Group, dříve obchodní ředitel CZC.cz.

Přesto ještě Josef Matějka zájmy v Havrlantově skupině má, a to prostřednictvím dluhopisů. „Jsem zainteresován na úspěchu celé skupiny,“ řekl podnikatel.

Celý článek najdete na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek