Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Martin Hausenblas obhájil vítězství v EY Podnikateli roku. Chci z Ústí udělat Sillicon Valley, říká

Martin Hausenblas obhájil vítězství v EY Podnikateli roku. Chci z Ústí udělat Sillicon Valley, říká

Podnikatel, filantrop a ústecký patriot Martin Hausenblas obhájil po šesti letech vítězství a opět vyhrál v soutěži Ernst & Young Podnikatel roku v Ústeckém kraji. Odborná porota ocenila úspěšné podnikatelské aktivity i angažovanost Martina Hausenblase v rámci rozvoje Ústecka a zlepšování kvality života jeho obyvatel. „Moje vize je udělat z našeho regionu Silicon Valley,“ říká regionální politik a podnikatel v krátkém rozhovoru pro INFO.CZ.

V čem je vaše výhra rozdílná oproti roku 2011?

Tehdy bylo vítězství především o tom, že jsem si to odpracoval sám. Nyní se však firma posunula, rozrostla, přibyla mi nová společnost Liftago a za to, že jsme opět vyhráli, nyní vděčím zejména svému manažerskému týmu. Rád se totiž obklopuji lidmi chytřejšími, než jsem sám a myslím, že to je jeden z důvodů našeho současného úspěchu. 

Jaké velké projekty vás čekají v letošním roce?

Taxi aplikaci Liftago letos čeká velká expanze, nicméně k tomu se nyní ještě nechci blíže vyjadřovat. Jediné, co zatím prozradím je, že uvažujeme o rozšíření do okolních států, spíše na východ, než na západ. Společnost Adler zase čeká rebranding a posílení pozic na západě a předpokládám, že letos bychom z pohledu tržeb mohli vyrůst až o 25 procent na 1.2 až 1.3 miliardy korun. A zahráváme si i s myšlenkou developerského projektu pro naše nové ústředí, zvažujeme, že bychom kvůli tomu koupili nějaký brownfieldový komplex.

Odhadnete, jaké hodnoty vašich firem vedly k vašemu vítězství v soutěži?

Myslím, že ty hlavní hodnoty, které vyznáváme, jsou čtyři. Především to jsou dobré mravy a respekt k právu – to znamená, že nepodvádíme, platíme včas daně a dodržujeme zákony. Dále si zakládáme na bezvadné spolupráci s našimi partnery. Pokud se na něčem domluvíme, tak to zkrátka platí. Z toho, co slíbíme, se nevykrucujeme. Další hodnotou je, že se své firmy snažíme vést s prací řádného hospodáře – tak, aby jim dařilo co nejlépe. A tím, co tyto tři hodnoty do jisté míry spojuje, je moje snaha o trvalou udržitelnost firem. Nechceme škodit životnímu prostředí, ve kterém žijeme, a proto děláme vše proto, abychom je dále nezatěžovali. Nyní například instalujeme velký solární panel, díky kterému budeme odebírat většinu energie z trvale obnovitelných zdrojů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek