Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mělo být chloubou smíchovské náplavky. Developer ale nestihl pro ruské kolo vyřídit povolení

Mělo být chloubou smíchovské náplavky. Developer ale nestihl pro ruské kolo vyřídit povolení

Do několika let to měla být chlouba smíchovské náplavky. Nejspíš se ale slibované ruské kolo nikdy neroztočí. Ačkoli tento plán přinesl hodně kontroverze, vesměs si radnice Prahy 5 kolo na levém břehu Vltavy přála. A podobně na tom byl i magistrát, který by turistům nabídl širší možnosti návštěvy metropole i mimo centrum. Developer však zřejmě nestihne vyřídit veškeré náležitosti do 1. listopadu, což mu ukládá smlouva.

 

 

Radnice Prahy 5 si od atrakce hodně slibovala. I přes kritiku svěřila projekt s plánovanými náklady 200 milionů společnosti Timsbury Capital, která vznikla loni v dubnu s kapitálem 12 tisíc korun. Její jednatel Jiří Havrda však dodnes nepředložil příslušným úřadům doklady nutné k zahájení projektu.

„Podle našich informací není nyní projekt ruského kola a hlavně žádost o jeho umístění nikde na příslušných úřadech projednávána. Z toho, co víme, developer nevyvíjí aktivně činnost k jeho umístění, přitom by měl veškeré náležitosti vyřídit podle smlouvy do 1. listopadu tohoto roku,“ popisuje pro Blesk.cz starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09). Naději však radnice ještě neztrácí, přesto je připravena na „záložní plán“.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.