Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Město pro byznys: Nejlepším místem pro podnikání je Praha 8

Město pro byznys: Nejlepším místem pro podnikání je Praha 8

Praha 8 potvrdila pověst podnikatelsky přívětivého místa. V minulém ročníku soutěže „Město pro byznys“, která hodnotí podmínky pro podnikání v regionech České republiky, obsadila z dvaadvaceti hodnocených pražských městských částí třetí místo, v letošním ročníku už získala místo první. V čem je lepší než ostatní městské části Prahy?

„Bylo to především zásluhou vynikajícího výsledku v oblasti přístupu veřejné správy. Výborné výsledky v hodnocení kapitálových výdajů, úspěšné čerpání dotací, velký rozsah úředních hodin a v neposlední řadě skvělý výsledek v testu elektronické komunikace, ve kterém se hodnotí rychlost, vstřícnost a kvalita odpovědi daného živnostenského odboru na dotaz fiktivního podnikatele,“ odůvodnil vítězství Prahy 8 výzkum Město pro byznys.

Soutěž, kterou už několik let vyhlašuje společnost Communa, vychází ve svém hodnocení ze 34 kritérií rozdělených do dvou základních oblastí – podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy. Hodnotí například počet registrovaných podnikatelů a jejich složení, přístup radnice ke kvalitě výuky na základních školách, investice do přípravy podnikatelské infrastruktury či podporu podnikání formou provozování podnikatelských inkubátorů. 

„Jsem nadšený z tohoto ocenění, které potvrzuje naši snahu o zkvalitňování podmínek nejen pro rezidenty, ale i pro podnikatele. Minulý rok jsme investovali zejména do revitalizací veřejných prostranství a školství a tyto dvě oblasti zůstávají naší prioritou i letos,“ říká k vítězství místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil (ANO).

Kompletní přehled výsledků a další podrobnosti naleznete na webových stránkách
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek