Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Miliardář Komárek vytvoří investiční fond s technologickým gigantem Foxconn

Miliardář Komárek vytvoří investiční fond s technologickým gigantem Foxconn

Skupina KKCG prohloubí spolupráci s technologickým gigantem Foxconn. Na jejich společné data-centrum naváže investiční fond ETIP. Ten bude v Evropě investovat do technologických společností.

„Chceme jeho prostřednictvím akcelerovat investice do rychle se rozvíjejícího segmentu informačních technologií a rychle rostoucích trendů jako například IoT nebo Smart technologie,“ tvrdí ICT ředitel KKCG Martin Chládek.

Investiční fond bude cílit na středně velké zavedené firmy, které chtějí rozvíjet technologické inovace. Nakupovat bude majoritní podíly ve společnostech zaměřených například na kybernetickou bezpečnost, datová centra, chytré technologie nebo internet věcí.

ETIP se v první fázi bude orientovat na středoevropské trhy. Středem jeho zájmu mají být Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko a Německo.

KKCG miliardáře Karla Komárka při vytvoření fondu sází na osvědčenou spolupráci. S Foxconnem už dříve vytvořila společné data-centrum SafeDX. Spolupracuje také s experty společnosti, která dlouhodobě patří mezi světovou technologickou špičku.

„Věříme, že propojení našich zkušeností s velikostí partnera, jeho vývojových schopností a výrobních kapacit v Evropě a Asii přinese zajímavé výsledky,“ dodává Chládek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek