Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Miliardy na nákup lesů. Státní firma chce skoupit pozemky soukromníků

Miliardy na nákup lesů. Státní firma chce skoupit pozemky soukromníků

Státní podnik Lesy České republiky si chce vynahradit to, co republika vydala v církevních restitucích. Plochu lesů, které spravuje, hodlá navýšit díky pozemkům od soukromníků. Postupně by na to měly jít miliardy korun.

 

Les zdědili, získali v restitucích nebo jen prostě nemají čas se o něj řádně starat – to jsou vlastníci, na které se zaměří společnost Lesy České republiky. Jejich pozemky bude chtít odkoupit.

Podnik v posledních čtyřech letech v církevních restitucích vydal 122 tisíc hektarů lesů. Jeho stávající plán, jak situaci změnit, má podporu ministerstva zemědělství.

Lesy, které by podnik kupoval, by měly mít v ideálním případě výměru přes tři souvislé hektary nebo by měly přímo navazovat na státní lesy. „Zájem je také o mladší porosty, a to v případě, kdy takové pozemky splní arondační kritéria. Jejich odkoupením se významně sjednotí majetkové držby, ucelí se hranice a scelí státní lesní pozemky," uvedla mluvčí společnosti.

Prodávajícím jsou Lesy ČR připraveny nabídnout spravedlivou cenu v místě a čase obvyklou. „Prodávající také získá jistotu, že se les nedostane do rukou překupníků, jejichž cílem může být pouze vytěžení dřeva z lesa,“ řekla mluvčí.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek