Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejúspěšnější youtuber dostal kvůli nacistickým vtipům vyhazov. PewDiePie přišel o smlouvu s Disney

Nejúspěšnější youtuber dostal kvůli nacistickým vtipům vyhazov. PewDiePie přišel o smlouvu s Disney

Sedmadvacetiletý PewDiePie ze Švédska patří mezi nejoblíbenější youtubery. Jeho herní videa sleduje 53 milionů předplatitelů. Podle časopisu Forbes si tak mladík přišel jen loni na 15 milionů dolarů, a vydělává tak v oboru vůbec nejvíce. Hodně mu přinesla dohoda s multikanálovou sítí Marker Studios z koncernu Disney. Jenže teď má Felix Kjellberg, jak se internetová hvězda jmenuje, po smlouvě, zjistil Business Insider. Zavařil si výroky hanobícími Židy.

„Ačkoli Felix vynikl tím, že je provokativní a neuctivý, v tomto případě zašel příliš daleko a výsledná videa jsou nevhodná,“ řekl mluvčí Marker Studios pro Business Insider. Společnost se tak rozhodla s Kjellbergem rozvázat spolupráci.

Youtuber zveřejnil na svém videokanálu od srpna celkem devět videí s protižidovskými vtipy nebo nacistickými dvojsmysly. Videem z poloviny ledna, kde figurují dva muži s nápisem „Smrt všem Židům“, pak Kjellberg vyloženě přestřelil. Později vysvětloval, že šlo jen o vtip. Video bylo podle The Wall Street Journal nakonec staženo, ještě předtím z něj YouTube stáhl reklamu.

Do složité situace dostal Kjellberg alias PewDiePie i kanál YouTube. Se svojí placenou show Scary PewDiePie je jedním z nejslavnějších přispěvatelů na kanálu YouTube Red, který funguje v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Zástupci YouTubu se k jeho skandálním výrokům a videím odmítají vyjádřit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek