Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo chce chránit své firmy před zahraničním vlivem. Hlavně tím čínským

Německo chce chránit své firmy před zahraničním vlivem. Hlavně tím čínským

Německá vláda hodlá chránit firmy před akvizicemi ze strany zahraničních podniků. Týká se to firem, které jsou považovány za strategické. Plány, jak usnadnit intervence na zastavení prodeje těchto společností zahraničním vlastníkům má kabinet projednat na svém dnešním zasedání, informoval list Süddeutsche Zeitung.

List získal kopii nových opatření, která navrhuje ministerstvo hospodářství. Podle nich by vláda mohla zablokovat převzetí německého podniku v případě, že by mohlo ohrozit klíčovou infrastrukturu.

Tento krok je podle listu reakcí na převzetí firmy Kuka čínským výrobcem domácích spotřebičů Midea. Kuka je producentem průmyslových robotů a řešení automatizace výroby. Akvizice vyvolala obavy, že Čína získá kontrolu nad důležitými technologiemi, zatímco své vlastní firmy před zahraničním chrání.

Německé ministerstvo hospodářství letos už odvolalo souhlas s převzetím technologické firmy Aixtron čínským fondem Fujian Grand Chip Investment Fund (FGC). Svůj krok odůvodnilo obavami o bezpečnost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek