Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nepotravinářské zboží šlo v lednu na dračku. Tržby se zvýšily skoro o deset procent

Nepotravinářské zboží šlo v lednu na dračku. Tržby se zvýšily skoro o deset procent

Tržby v českém maloobchodě bez aut v lednu zrychlily meziroční růst na 5,6 procenta, v prosinci vzrostly o tři procenta. Nejvíce se dařilo prodejnám s nepotravinářským zbožím, kde se tržby zvýšily o 9,2 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

Tržby za pohonné hmoty vzrostly o 7,5 procenta, prodeje potravin se v meziročním srovnání téměř nezměnily. Tradičně nejvyšší tempo růstu vykázal internetový prodej. Do statistik se promítl i fakt, že letošní leden měl o dva pracovní dny více než loňský. Po očištění o kalendářní vlivy se tržby zvýšily o 3,3 procenta. Meziměsíčně se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel po očištění zvýšily v lednu reálně o procento.

Prodej zboží přes internet či zásilkovou služby vzrostl o 27,4 procenta. Obchodníci s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci zvýšily tržby o 15,6 procenta. Dařilo se i prodejnám s farmaceutickým, zdravotnickým a kosmetickým zbožím, kde tržby stouply o 8,7 procenta. Tržby rostly také obchodům s oděvy a obuví, s počítačovým a komunikačním zařízením a s výrobky pro domácnost. Ve specializovaných prodejnách potravin se tržby zvýšily o šest procent, v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin naopak klesly o 0,3 procenta.

Sezónně očištěné tržby za prodej a opravy aut vzrostly reálně meziměsíčně o 1,3 procenta, očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily meziročně o 5,1 procent. Bez očištění se tržby zvýšily meziročně o 12 procent, přičemž za opravy o 20 procent a za prodej motorových vozidel včetně náhradních dílů o 10,4 procenta, uvedl ČSÚ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek