Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nový ministr Havlíček jedním tahem trojnásobně zrychlí čerpání evropských peněz

Nový ministr Havlíček jedním tahem trojnásobně zrychlí čerpání evropských peněz

Kandidát na ministra průmyslu Jiří Havlíček si může odškrtnout první úkol, který mu dal premiér Bohuslav Sobotka. Během příštího týdne jeho ministerstvo zvedne tempo čerpání evropských peněz více než trojnásobně. Do Českomoravské záruční a rozvojové banky pošle 2,2 miliardy korun, které banka následně použije na bezúročné úvěry a úrokové dotace pro malé a střední firmy.

 

Do konce března se tak vyčerpaná částka z operačního programu PIK (Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost) zvýší z nynějších 900 milionů korun na 3,1 miliardy. „Rázem budeme mezi nejlépe čerpajícími operačními programy,“ pochvaluje si Havlíček, který je zatím stále náměstkem pro řízení úřadu a do funkce ministra ho navrhnul premiér Bohuslav Sobotka. Před jmenováním se ještě sejde s prezidentem Milošem Zemanem.

Do konce roku ministerstvo slíbilo utratit z evropských peněz 12 miliard korun. „Teď máme vydána rozhodnutí k poskytnutí podpory za 17 miliard korun. Cíl 12 miliard korun na konci roku překročíme,“ tvrdí Havlíček.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.