Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Peníze, které Trumpa potěší. Foxconn zvažuje obří investici sedmi miliard dolarů

Peníze, které Trumpa potěší. Foxconn zvažuje obří investici sedmi miliard dolarů

Světová jednička mezi smluvními dodavateli pro velké technologické firmy chce ve Spojených státech budovat novou továrnu na výrobu displejů. Plán oznámila krátce po inauguraci Donalda Trumpa. Plány Foxconnu jsou ale zatím jen na papíře. Výsledná investice se bude odvíjet od série jednání a dohod na federální i státní úrovni.

Společnost podle svého šéfa zvažovala podobný krok roky. Impulzem k jeho potvrzení bylo jednání obchodního partnera Foxconnu, šéfa skupiny SoftBank, který v prosinci jednal právě s Trumpem. 

Masajoši Son totiž tehdy na základě schůzky přislíbil v USA investice bankovní skupiny ve výši 50 miliard dolarů. A plány Foxconnu při tom neopatrně prozradil, když nechal reportéry natočit desky, na kterých bylo logo výrobce. „Myslel jsem, že je to soukromý rozhovor, ale ráno to bylo venku,“ uvedl podle agentury Reuters šéf Foxconnu. „Existuje skutečně takový plán, ale zatím je to spíš přání než slib,“ dodal. 

Foxconn má podle Reuters vazby v americké Pennsylvánii a tu by pro případnou investici preferoval. Sedmimiliardová investice by mohla znamenat 30 až 50 tisíc pracovních míst.

Trump hodlá v úřadu prezidenta razit politiku pod heslem „Amerika na prvním místě.“ Průmyslové giganty nutí, aby výrobu drželi v USA nebo ji tam přesunuli a neohlíželi se po levnějších zemích, jako je především Mexiko. V opačném případě hrozí vysokými cly na import. Nakolik toto hraje roli v rozhodování Foxconnu, není známo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek