Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Penta v Praze postaví SmíchOff. Slibuje proměnu zanedbané části čtvrti

Penta v Praze postaví SmíchOff. Slibuje proměnu zanedbané části čtvrti

Marek Dospiva a jeho spolupracovníci ze skupiny Penta rozšíří záběr svého realitního byznysu do lukrativní lokality pražského Anděla. Na volných parcelách tam budou stavět také další developeři.

Miliardáři z investiční skupiny Penta už mají hotový projekt na nové kancelářské centrum v Praze 5. V Plzeňské ulici jen kousek od Anděla vznikne na volném pozemku podle návrhu architektonického studia Bogle Architects. Celková investice do projektu nazvaného SmíchOff bude kolem pětadvaceti milionů eur.

„Když půjde vše dobře, na konci léta začneme stavět,“ řekl realitní manažer Penty David Musil. Otevření je v takovém případě naplánováno na přelom let 2018 a 2019. Projekt už má pravomocné územní rozhodnutí. Zbývá jen získat stavební povolení. Developer se už baví se zájemci o pronájem. Stavět ale začne klidně i bez toho, že by měl někoho zajištěného dopředu.

Nová budova nabídne deset tisíc metrů čtverečních kanceláří a pět set čtverečních metrů obchodů. Součástí areálu bude také soukromý park. Jeho vznik souvisí s výrazně svažitým pozemkem. Výškový rozdíl mezi nejvyšší a nejnižší částí parcely je zhruba osmnáct metrů.

„Nově modelovaný terén umožní vznik vnitroblokové zahrady, která nahradí současný neschůdný svah. Uživatelům budovy poskytne prostor pro relaxaci a odpočinek během pracovních přestávek nebo i firemních akcí,“ uvedla architektka Viktorie Součková z Bogle Architects.

Pokračování textu a další podronosti na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek