Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pokladní v Albertu dostanou přidáno, letos už podruhé. Ostatní řetězce ale stále platí víc

Pokladní v Albertu dostanou přidáno, letos už podruhé. Ostatní řetězce ale stále platí víc

Pokladní, které pracují pro řetězec Albert, dostanou už podruhé v tomto roce přidáno, píše server iDNES.cz. Na růstu platů se dohodla mateřská společnost Ahold s odbory. Právě ty v loňském roce přitáhly pozornost k řetězci, když upozornily na žalostně nízké platy zaměstnanců. Zvýšením mezd Ahold zároveň reaguje na probíhající boj o pokladní, jeho konkurenti nabízí svým zaměstankyním vyšší mzdy. 

Provozní zaměstnanci, kteří pracují v hypermarketech a supermarketech Albert dostanou od července přidáno o 3 procenta. „Považujeme tento krok za velký úspěch, neboť zaměstnancům se zvýší i jejich průměrná mzda,“ uvedla pro server iDNES.cz předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová.

Ahold svým zaměstnancům přitom přidává letos už podruhé. „Společnost letos zvýšila základní mzdy již jednou, a to od ledna o pět procent,“ dodala Burianová.

Růst mezd by měl pokračovat i v příštím roce. „Letos v lednu jsme se společně s navýšením mezd provozním zaměstnancům zavázali k sedmiprocentnímu nárůstu v roce 2018. Jsme rádi, že tento slib můžeme začít plnit již nyní,“ uvedl pro ČTK Ctirad Nedbálek, ředitel lidských zdrojů řetězce Albert.

V minulých letech dosahovaly mzdy v Albertu jen k 12 500 korunám. Na žalostně nízké platy před půl rokem upozornily odbory, které dokázaly do boje o mzdy vtáhnout i premiéra Bohuslava Sobotku. Podle dubnového průzkumu MF DNES se i přes navyšování platů supermarket umístil na poslední příčce, co se odměňování svých zaměstnanců týče.

Podle odborářů v maloobchodu činí základní mzda provozních zaměstnanců v Praze v řetězcích při nástupu asi 14 000 korun. Platy.cz uvádí průměrnou mzdu na pozici prodavač 14 376 Kč a u pokladní 14 270 Kč. Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku činila 27 889 korun.

Albert není jediný, kdo navyšuje mzdy svým pracovníkům. Minulý týden oznámil zvýšení mezd řetězec Penny Market, už dříve zatraktivnily finanční nabídku také řetězce Tesco a Lidl.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek