Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prahu dál pronásleduje kauza opencard. Firma město žaluje o 100 milionů kvůli poškození pověsti

Prahu dál pronásleduje kauza opencard. Firma město žaluje o 100 milionů kvůli poškození pověsti

Vlastník opencard, společnost eMoneyServices (EMS) podala žalobu na hlavní město a jeho firmu Operátor ICT. Firma se domáhá zaplacení 100 milionů korun plus úroky, podle ní jí byla způsobena újma prozrazením důvěrných informací a poškozením pověsti. Vyplývá to ze znění žaloby, kterou má ČTK k dispozici. 

EMS podala v minulosti na Prahu několik žalob, například kvůli zavedení nové karty MHD Lítačka, která postupně nahrazuje opencard. Vyjádření Prahy ČTK shání.

Společnost EMS se domáhá vyplacení 100 milionů korun po městě a Operátoru ICT včetně zhruba osmiprocentního úroku. Zároveň požaduje proplacení nákladů spojených s podáním žaloby. Tu podala EMS 4. května 2017 k Městskému soudu v Praze.

Spory mezi Prahou a EMS trvají již několik let. EMS žaluje například podle ní nezaplacené služby, porušení licenčních smluv nebo autorského práva. Naposledy loni v červenci podala žalobu, kterou se domáhá 30 milionů korun. Celkem si firma po městě, dopravním podniku a Operátorovi ICT nárokuje asi 657 milionů. Nyní žalovaná částka je v této sumě zahrnuta.

Opencard sloužila jako elektronická jízdenka, dalo se s ní také platit v centru v parkovacích automatech. Od loňského března ji nahrazuje nová karta lítačka. Platné opencard stále fungují, jakmile jim vyprší platnost, lidé dostanou již pouze lítačku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek