Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přetahovaná o stovky bytů ČEZ v Písnici: místo nájemníků je získá firma miliardáře Krúpy

Přetahovaná o stovky bytů ČEZ v Písnici: místo nájemníků je získá firma miliardáře Krúpy

Víc než 700 bytů společnosti ČEZ v Písnici získá firma Kennial. Společnost, která podle obchodního rejstříku patří pod Arca Capital Bohemia finančníka Pavola Krúpy, nabídla 1,3 miliardy korun. Nájemníci s prodejem nesouhlasí a tvrdí, že měli slíbeno, že si budou moci byty odkoupit.

„Považujeme celé výběrové řízení za nelegitimní včetně jeho výsledku,“ řekl ČTK Ondřej Václavík za iniciativu Moje Písnici. Zástupci nájemníků podle něj mají připravené podklady pro několik druhů právních kroků. ČEZ jejich argumenty odmítá.

Soubor panelových domů s 36 vchody tvoří větší část sídliště, které je nedaleko budoucí stanice metra D Písnice. Domy byly postaveny v letech 1987 až 1990 a jsou po částečné rekonstrukci.

Společnost Kennial potvrdila, že obdržela oznámení, že se stává vítězem výběrového řízení. „Arca se zavazuje, že bude plnit všechny smluvní a zákonné podmínky. Deklarujeme, že budeme hledat optimální konsensus se současnými nájemníky bytů týkající se jak výše nájemného, tak i jejich odprodeje,“ řekla ČTK mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková. Arca získala bytový fond se 739 byty o rozloze 54.000 metrů čtverečních, dodala.

O nákupu bytů uvažovalo i hlavní město, nakonec ale nabídlo bezúročnou půjčku Praze-Libuši, pod kterou Písnice spadá. Městská část ji ale podat nestihla. „Z šesti vyžádaných dokumentů jsem dostal jen jeden. Město nám přípravu nevyžádané nabídky znemožnilo,“ řekl dnes ČTK starosta Jiří Koubek (TOP 09).

Slovenský podnikatel Krúpa, který je statutárním ředitelem firmy Kennial, se angažuje také například v kauze OKD, dříve nabídl, že firmu koupí. V Česku vlastní jeho firma Arca Capital Bohemia například výrobce minerálních vod Karlovarská Korunní a Ondrášovka.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek