Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Procter & Gamble postaví novou továrnu, zaměstná stovky lidí

Procter & Gamble postaví novou továrnu, zaměstná stovky lidí

Americký chemický koncern chce v Rakovníku výrazně rozšířit výrobu pracích a mycích prostředků. 

Společnost Procter & Gamble chystá ve svém závodě v Rakovníku významnou investici. V areálu na kraji města chce do roku 2020 postavit novou výrobní halu o devíti linkách, a zvýšit tak produkci o 270 tisíc metrů krychlových ročně. Týká se to široké škály pracích prášků a mycích prostředků, kterými zásobuje velkou část Evropy.

Společnost sice své záměry deníku E15 nepotvrdila, předložila ale podrobnou dokumentaci k procesu posouzení vlivu investice na životní prostředí. Podle mediálního zástupce společnosti Mateje Podobnika se skupina rozhlíží po nových obchodních příležitostech neustále, což platí také pro českou pobočku Procter & Gamble Rakona. „V této fázi ale nemáme investiční plány, které bychom veřejně oznamovali,“ připomněl Podobnik.

Konkrétněji hovoří zpracovatelé „zelené“ dokumentace. Podle nich by se mělo začít stavět už v září a výrobní linky by se měly spouštět po etapách celkem tři roky. Počítá se přitom s třísměnným provozem a zaměstnáním 430 dělníků a tří desítek technických pracovníků.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek