Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rekordní zisky, rekordní odměny. Škoda Auto vyplatí každému zaměstnanci 45 tisícovou prémii

Rekordní zisky, rekordní odměny. Škoda Auto vyplatí každému zaměstnanci 45 tisícovou prémii

Rekordní výsledky Škody Auto v loňském roce vynesou jejím zaměstnancům rekordní odměny. Podle firemního týdeníku Škodovácký odborář dostane každý 45 tisíc korun.  Je to nejvyšší bonus v historii firmy, oproti roku 2016 stoupla odměna vázaná na hospodářský výsledek o 11 tisíc, uvádí server iDNES.cz.

Automobilka v loňském roce potřetí v řadě prodala více než milion vozů a její provozní zisk stoupl o třetinu na 32 miliard korun. Dobrá čísla pocítí na svých výplatních páskách i zaměstnanci, kteří dle zjištění serveru iDNES.cz dostanou takzvaný variabilní bonus 41 tisíc korun.

K tomu Škoda vyplatí již loni s odbory vyjednanou jednorázovou platbu 4 tisíce, dohromady tedy 45 tisíc korun.  Pro srovnání, loni zaměstnanci dostali bonus 30 tisíc korun.

Vedle tohoto variabilního bonusu, jehož výše závisí na hospodářských výsledcích firmy, vyplácí Škoda Auto ještě pevný bonus, který se počítá koeficientem 1,3 z dekretové mzdy zaměstnance. Ten dle serveru letos také stoupne, protože podle kolektivní smlouvy se tarifní mzdy od ledna navýšily o tři procenta. Dohromady by si každý zaměstnanec automobilky měl na bonusech dle propočtů iDNES.cz letos přijít na skoro 90 000 korun.

„Vyjednáním tohoto historicky nejvyššího bonusu ve spojení se zaručeným bonusem bylo dosaženo absolutního rekordu,“ uvedl serveru předseda odborů Kovo ve Škodě Auto Jaroslav Povšík.