Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rozšíření hamburského přístavu pro větší lodi se odkládá. Zasáhl soud

Rozšíření hamburského přístavu pro větší lodi se odkládá. Zasáhl soud

Plány Hamburku na prohloubení koryta Labe jsou podle Spolkového správního soudu v Lipsku zčásti protiprávní. Město, které chce koryto řeky prohloubit, aby do hamburského přístavu mohly větší nákladní lodě, musí záměr upravit.

Proti plánům druhého nejlidnatějšího německého města se bránilo několik ekologických organizací. Jejich argumentům sice soud podle německých médií za pravdu nedal, našel ale jiná pochybení.

Do hamburského přístavu, který přímo nebo zprostředkovaně dává práci 150 tisícům lidem, nyní některé velké nákladní lodě vůbec nemůžou vplout. Jiné musejí hodiny čekat, až přijde příliv. Město se obává, že kvůli tomu v dlouhodobém horizontu přístav nebude konkurenceschopný, a proto rozhodlo o celkově již devátém prohloubení koryta řeky.

Soud dnes konstatoval, že současné plány Hamburku není možné uskutečnit, protože vykazují právní nedostatky. Ty je ale podle verdiktu možné odstranit úpravou záměru.

Cílem projektu, který má trvat dva roky a přijít na více než 600 milionů eur (16,2 miliardy korun), je dosáhnout toho, aby se do přístavu ze Severního moře bez problémů dostaly i nákladní lodě s ponorem 13,5 metru, při přílivu pak i ty s ponorem až 14,5 metru.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek