Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sazka otevírá Kavárnu štěstí. Nabídne kávu, jídlo i stírací losy

Sazka otevírá Kavárnu štěstí. Nabídne kávu, jídlo i stírací losy

Sazka se odhodlala k netradičnímu kroku. Loterijní společnost jako první svého druhu na světě otevírá kavárnu. Nový podnik stojící na pražské Flóře pojmenovala Kavárna štěstí. Zákazníci v ní totiž k objednávce dostanou stírací los a tedy i šanci na výhru.

„Filosofií Kavárny štěstí je nabídnout lidem možnost trávit příjemně čas v atraktivním prostředí, jíst zdravé jídlo, pít znamenitou kávu a zároveň tyto šťastné momenty spojit se zábavou,“ říká generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

Zábavou myslí především stírací losy, které společnost hostům přidá k objednanému Šťastnému menu. Výherní prý bude každý třetí.

Kromě „domovských“ loterijních služeb ale Sazka nabídne zákazníkům i klasickou kavárnu. Nabízená káva Reserva však obyčejná nebude. „Původ kávy sahá až k nešlechtěným, původním kávovníkům z oblasti Etiopie, kde byly kávovníky před 2 000 lety objeveny. Mistrovskou disciplínou je ale pražení kávy, Reserva je pražená středním pražením, tedy italským stylem v místě, kde se praží káva například pro Vatikán a papeže,“ popisuje Ivo Moravec, ředitel společnosti Espresso. Dodává zároveň, že produkt má certifikaci Rainforest Alliance, což zaručuje, že producenti dodržují přísná pravidla směrem k plantážím, pracovním podmínkám na nich i životnímu prostředí.

Nabídku kávy doplní i gastronomie. Menu pro kavárnu sestavil šéfkuchař restaurace Grand Cru Jan Punčochář. Stojí na domácích surovinách a pestré nabídce. Lidé v něm najdou například čočku belug, pečené papriky, pomazánky z červené řepy nebo dezerty od créme brulée až po buchty a koláče.

„Celé menu jsem sestavoval tak, aby reflektovalo moderní gastronomické trendy a sezónnost. Důraz jsem kladl hlavně na kvalitu používaných surovin. Například sendviče vyrábíme z domácího chleba a na výběr jich máme hned několik. Věřím, že se nám podařilo vymyslet dobrou rovnováhu mezi kavárenskou kulturou a kvalitní gastronomií,“ věří Punčochář.

Kavárna nabízí na internetových stránkách e-shop s možností platby předem skrze mobilní aplikaci a následného vyzvednutí zboží na prodejně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek