Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf Tesly Elon Musk hrozí, že opustí Trumpův poradní tým. Vadí mu odstoupení od klimatické dohody

Šéf Tesly Elon Musk hrozí, že opustí Trumpův poradní tým. Vadí mu odstoupení od klimatické dohody

Ředitel automobilky Tesla a zakladatel kosmické společnosti SpaceX Elon Musk pohrozil, že odstoupí z poradní rady amerického prezidenta Donalda Trumpa, pokud Spojené státy odstoupí z pařížské klimatické dohody z roku 2015. Trump má své rozhodnutí o osudu dohody oznámit dnes večer. Napsal to na svém twitterovém účtu s dovětkem „Učiňme Ameriku opět skvělou“.

„Nevím, jakým směrem Paříž půjde, ale udělal jsem všechno, co jsem mohl, abych prostřednictvím rad a dalších lidí v Bílém domě přímo poradil prezidentu Spojených států, abychom zůstali,“ napsal Musk na twitteru. „V takovém případě nebudu mít jinou možnost, než odejít z rady,“ dodal.

Podnikatel a miliardář Elon Musk zasedá ve dvou poradních sborech Trumpovy administrativy, které se zaměřují na podnikání a pracovní místa ve výrobě. Musk se už v minulosti dostal pod palbu kritiky za to, že pracuje pro tým prezidenta Trumpa. Někteří zákazníci kvůli tomu dokonce zrušili své objednávky automobilu Model 3, které Tesla vyrábí.

Rozhodnutí o klimatické dohodě, kterou Donald Trump zpochybňuje od své loňské volební kampaně, hodlá prezident zveřejnit dnes ve 21 hodin středoevropského času.

V amerických médiích převažuje názor, že se hlava státu rozhodla od dohody ustoupit, i když o detailech se stále jen spekuluje. Trumpův tým, jehož členem je i šéf Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) Scott Pruitt označovaný za popírače klimatických změn, prý nyní zvažuje jen to, jak od pařížské dohody odstoupit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek