Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sídliště v Písnici chce firma, která vydělala na krachu H-Systemu i na státu

Sídliště v Písnici chce firma, která vydělala na krachu H-Systemu i na státu

Po odstoupení miliardáře Pavola Krúpy z tendru skupiny ČEZ na koupi sídliště v Praze-Písnici je ve hře druhá největší nabídka. Tu podala CIB Group. ČEZ se v příštích dnech rozhodne, zda tuto firmu osloví. Proti prodeji osmi stovek bytů jsou nájemníci.

CIB Group ovládají byznysmeni Pavel Španko a Alois Přibyl. První jmenovaný má na realitním trhu pověst dravce. „Je to pěkný kovboj,“ říká jeden z lidí, který s ním obchodně jednal, ale nepřál si být jmenován.

Skupina přitom ale nikdy nic tak velkého, jako je šestatřicet panelákových vchodů u budoucí konečné trasy metra D, nekoupila. „Financování máme rozjednáno s několika významnými českými bankovními domy, struktura financování se u jednotlivých nabídek různí,“ sdělil mediální zástupce investora Vojtěch Meravý. Konkrétní nabídku CIB Group nezveřejnila, avšak neměla by se příliš lišit od toho, co nabídl Krúpa. Ten v tendru vyhrál s nabídkou 1,3 miliardy korun.

CIB Group v současnosti mimo jiné vydělává na pronájmech bytů a kanceláří. Perlou v portfoliu je budova v Praze na Kačerově, kterou si pronajímá Ředitelství silnic a dálnic. Státní organizace za tamní budovu platí podle již dřívějších zpráv ročně téměř 35 milionů korun. To je výrazně více, než je v těchto místech obvyklé. V roce 2004 uzavřený pronájem navíc trvá až do roku 2022. To je na realitním trhu rovněž nezvykle dlouhá doba. Dva bývalé šéfy ŘSD kvůli pronájmu dokonce stíhala policie.

Čtěte pokračování článku na webu E15.