Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Škoda Auto se nevzdává. U soudu bojuje o sporný tendr pro policii

Škoda Auto se nevzdává. U soudu bojuje o sporný tendr pro policii

Škoda Auto zatím nevzdala snahu o jednu z největších zakázek pro tuzemskou policii za poslední roky. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) sice její stížnost proti údajně mimořádně nízké ceně vítězné firmy Hyundai zamítl, Škoda ale podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně.  V tendru jde o dodávku 616 aut.

ÚOHS námitky Škody zamítl z formálních důvodů. Z jeho rozhodnutí vyplývá, že k stížnosti firmy nebyl připojen doklad o doručení námitek zadavateli zakázky, kterým je ministerstvo vnitra. 

Škoda na rozhodnutí ÚOHS reagovala žalobou. Žaloba byla podána proti rozhodnutí ÚOHS, kterým žalovaný (ÚOHS) zamítl návrh na vydání předběžného opatření, jímž by byl ministerstvu vnitra, coby centrálnímu zadavateli zakázky uložen zákaz uzavřít smlouvy na plnění s vybraným uchazečem," uvedla Pešková.

Jde o zakázku za více než než čtvrt miliardy korun. Policie poptává ve třech různých částech zakázky 616 osobních aut v provedení hatchback, sedan nebo kombi. Podle serveru iDNES.cz se liší jednotlivé části zakázky, především požadavky na výkon motoru, který začíná u některých kategorií na 100 kW, u jiných na 130 kW.

Hyundai aktuálně figuruje na třetím místě v žebříčku nejprodávanějších českých vozů, z druhého ho sesadil Volkswagen, na prvním místě je Škoda Auto.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek