Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Snickers, Mars, M&M... Známá firma se místo sladkostí vrhla na investice do péče o domácí mazlíčky

Snickers, Mars, M&M... Známá firma se místo sladkostí vrhla na investice do péče o domácí mazlíčky

Světový gigant na výrobu sladkostí Mars odkoupil za 7,7 miliard dolarů (téměř 180 miliard korun) veterinární společnost VCA Inc., která provozuje síť klinik a diagnostických laboratoří pro domácí zvířata ve Spojených státech a Kanadě. Tento segment se tak v portfoliu společnosti stává větší než výroba sladkostí.

Pro světový gigant, který vyrábí tyčinky Snickers, Milky Way nebo čokoládové bonbony M&M, není byznys v oblasti péče o domácí zvířata nic nového. Už dnes pod něj spadá celá řada značek vyrábějících krmiva pro psy a kočky, jako je Pedigree, Whiskas nebo Sheba. Vlastní také firmu Banfield, která provozuje víc než tisíc veterinárních klinik a nemocnic. Ty teď posílí nová akvizice.

„Vždy jsme byli ohromeni VCA a vynikajícími službami, které nabízí pro domácí mazlíčky napříč různými segmenty trhu,“ zní z firmy. Podle deníku The Washington Post se jedná hlavně o snahu dosáhnout na velké peníze, které se v oblasti péče o domácí zvířata točí a které Američané stále víc utrácejí. 

Nákup se společnosti pravděpodobně velmi vyplatí. Američané jsou na mazlíčcích čím dál víc závislí a v roce 2016 za péči o zvířata zaplatili skoro 63 miliard dolarů. Před pěti lety to přitom bylo „jen“ 51 miliard.

„Výdaje stoupají rok co rok. Můžeme vidět, že domácí zvířata zlepšují naše zdraví, snažíme se proto udržovat na oplátku jejich zdraví, co nejdéle to jde,“ říká prezident asociace produktů pro domácí mazlíčky Bob Vetere.  

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek