Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stát dá půl miliardy na nové průmyslové zóny. Kde vzniknou?

Stát dá půl miliardy na nové průmyslové zóny. Kde vzniknou?

Stát od roku 1998 podpořil stavbu 104 průmyslových zón a související infrastruktury. Na podporu tří nových dá nanejvýš 573 milionů korun, schválila to vláda. 

Nové průmyslové zóny se státní podporou by měly vzniknout v letech 2017–2022 u Chebu, ve Veselí nad Moravou a v Moravských Budějovicích. Ministerstvo zemědělství na listopadovém jednání předchozí návrh zablokovalo, ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) nesouhlasil s tím, aby zóny vznikaly na nejkvalitnější půdě.

„Je to pouze první krok. Je to vyjádření vůle. Druhým krokem bude ještě schválení rozpočtu na vybudování těchto zón,“ uvedl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Celkové náklady na stavbu činí 765 milionů korun, maximální dotace ze státního rozpočtu by neměla přesáhnout 573 milionů.

Původní návrh počítal s lokalitou u Veselí nad Lužnicí. Z užšího výběru vypadla po protestech ministerstva zemědělství. Měla stát jihozápadně od města za budoucí dálnicí D3. Oblast je pro zónu podle Jurečky nepřijatelná právě kvůli vysoké kvalitě půdy.

Uvažovaná lokalita pro průmyslovou zónu Cheb II je východně od města v katastrálních územích Dolní Dvory a Dřenice u Chebu. Rozloha je 142 hektarů. Lokalita pro průmyslovou zónu Veselí nad Moravou o celkové rozloze 31 hektarů se rozkládá v okrajové jihovýchodní části města mezi komunikacemi v Kollárově a Blatnické ulici. Uvažovaná lokalita pro zónu Moravské Budějovice je v západní části obce a má rozlohu 31 hektarů.

„Státem připravené průmyslové zóny jsou společně se systémem investičních pobídek možností, jak do ČR přilákat strategické investice, jež významně podmiňují hospodářský rozvoj a zaměstnanost,“ uvedlo ministerstvo průmyslu.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek