Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Švédové za miliardy prodali podíl v televizi Prima. Ovládl ji Zach

Švédové za miliardy prodali podíl v televizi Prima. Ovládl ji Zach
 

Švédská mediální společnosti Modern Times Group (MTG) prodala poloviční podíl české skupině firmě Denemo Media. Transakce ohodnocuje skupinu FTV Prima na bezmála šest a půl miliardy.

Pozornost velkých hráčů lačnících po miliardové investici poutala Prima dlouhodobě. Čerstvě oznámenou transakcí v ní posiluje miliardář Ivan Zach, který dosud disponoval polovičním podílem a o kterém se jako o pravděpodobném kupci mluvilo dlouhodobě, jak INFO.CZ v listopadu loňského roku informovalo.

Zach ale nakonec nezíská 100% podíl, majetkové vazby jsou složitější: Prodávaná část skupiny připadne firmě Denemo Media. Ta je společným podnikem mezi Denemo Investment, která vlastní podíl 75 procent, a GES MEDIA ASSET s podílem 25 procent. A právě GES MEDIA ASSET je součástí GES GROUP podnikatele Ivana Zacha.

Denemo Invest je dceřinou firmou skupiny Alphaduct, kterou vlastní český podnikatel Vladimír Komár. Dohodu musejí schválit antimonopolní úřady, její dokončení se čeká v prvním čtvrtletí.

Zach dlouhodobě platí za muže, který s médii nekomunikuje a nevystupuje na veřejnosti. V žebříčku nejbohatších Čechů magazínu Forbes mu patří 38. místo a jeho majetek má podle odhadů hodnotu 4,7 miliardy korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek