Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Světově úspěšná česká firma Linet na prodej? Vedení vyhlíží strategického partnera

Světově úspěšná česká firma Linet na prodej? Vedení vyhlíží strategického partnera

Jeden z největších světových výrobců zdravotních lůžek česká firma Linet se nejspíš chystá k prodeji. Buď půjde podle informací týdeníku Euro o prodej části firmy do rukou velkého strategického investora, který bude moct zajistit větší výrobní kapacity a expanzi na zahraniční trhy, nebo dokonce o prodej celé firmy.

Strategický investor ze stejného odvětví může firmě nabídnout lepší cenu. Získá totiž větší benefity než finanční investor, který nemůže zajistit větší propojení v oblasti odbytu nebo nákup surovin, uvádí týdeník. Právě strategický investor by se prý mohutně expandujícímu Linetu nyní hodil.

Tržby společnosti vzrostly loni o 27 procent na 3,3 miliardy korun. Naopak výrazně klesl provozní i čistý zisk, a to ze 432 milionů na zhruba 171 milionů korun, uvádí Euro. V září Linet koupil většinový podíl ve firmě Borcad Medical, která vyrábí porodní lůžka, gynekologická a dialyzační křesla. Hodnota firmy se pohybuje kolem půl miliardy eur, tedy asi 13,5 miliardy korun, tvrdí její šéf Zbyněk Frolík.

Vedení Linetu ale jakoukoli akvizici odmítá. „Žádný podíl se v Linetu neprodává,“ vyvrátil pro Euro informaci o prodeji spolumajitel firmy Frolík. „Každá společnost naší velikosti průběžně hledá příležitosti pro další udržitelný růst,“ nevyloučil, že společnost hledá strategického partnera. Na burzu podle něj ale společnost v dohledné době vstupovat nebude, řekl týdeníku. 

„Navzdory tomu, že jsem jasně dementoval spekulace o prodeji, byť jen podílu společnosti LINET, ještě jednou a důrazně. Tedy žádný prodej části, natož celé společnosti, se nekoná a ani není v plánu. LINET permanentně roste a není důvod uvažovat o prodeji,“ uvedl pro INFO.CZ Frolík.

Současným vlastníkem je nizozemská firma Linet Group, kterou z poloviny podle informací Eura vlastní německý Wibo Holding, Frolíkova rodina má ve firmě asi třetinu, majiteli dalších podílů jsou Ivan Husák a Luděk Šofr.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek