Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Transporta z Chrudimi krachuje. Firmě zlomily vaz sankce vůči Rusku

Transporta z Chrudimi krachuje. Firmě zlomily vaz sankce vůči Rusku

Strojírenská společnost Transporta Czech Republic, nástupce legendárního podniku z Chrudimi, má vážné problémy. Firma vyrábějící například drtiče kamene nebo jeřábové konstrukce není schopná platit věřitelům. Sama na sebe tak podala insolvenční návrh. Přesto ještě věří v oživení. Za způsob řešení platební neschopnosti nenavrhuje konkurz, ale reorganizaci.

Příčinou krachu jsou hlavně sankce uvalené na Rusko, uvádí Transporta v insolvenčním návrhu. Potíže už společnost připouštěla ve výroční zprávě za loňský rok. „Ve druhé polovině roku 2016 se společnost potýkala s problémy nedostatečné vytíženosti výroby zakázkami a zároveň s nedostatkem odborných pracovníků především v dělnických profesích,” sdělil šéf představenstva Vladimir Kononov.

Vedení Transporty však ještě při sestavování výroční zprávy za minulý rok doufalo v obrat k lepšímu. „V roce 2017 se očekává vstup nového strategického partnera,” dodal Kononov. Firma stále věří, že se jí strategického spojence podaří najít. To je také důvod, proč místo konkurzu navrhuje reorganizaci.

Na začátku léta Transporta 114 věřitelům dlužila téměř třicet milionů korun. Společnost byla loni při tržbách kolem devětašedesáti milionů korun ve ztrátě blížící se dvanácti milionům. Podnik zaměstnává necelých sedmdesát lidí.

Více na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek