Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trh s virtuálními měnami letí strmě vzhůru. Letos vzrostl sedminásobně, je to ale hřiště pro otrlé

Trh s virtuálními měnami letí strmě vzhůru. Letos vzrostl sedminásobně, je to ale hřiště pro otrlé

Svět zažívá totální boom kryptoměn. Hodnota trhu s virtuálními platidly překonala koncem minulého týdne 123 miliard amerických dolarů. To je sedmkrát tolik než na začátku letošního roku. Nové měny navíc přibývají raketovou rychlostí.

Podle statistik portálu Coinmarketcap jen za uplynulý měsíc přibylo 62 nových platidel, nabídka kryptoměn se tak jen od konce srpna rozrostla na více než 1100 titulů.

Podstatně rychleji než celková hodnota trhu vzrostl objem obchodů s kryptoměnami. Zatímco na počátku ledna se podle dat serveru protočilo denně na trzích v průměru 155 milionů dolarů, koncem minulého týdne to už bylo bezmála 3,6 miliardy, tedy třiadvacetkrát tolik.

Letošní vývoj hodnoty trhu s kryptoměnami (v miliardách USD, k prvnímu dni v měsíci)Letošní vývoj hodnoty trhu s kryptoměnami (v miliardách USD, k prvnímu dni v měsíci)autor: E15

„Je to fascinující, zažíváme desítky výbuchů pokusů o digiměny, ale smysluplnost všech otestuje teprve čas,“ uvedl na konferenci deníku E15 Charles Delingpole, zakladatel britské fintechové firmy ComplyAdvantage.

Čtěte pokračování článku na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek