Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tvrdík se vrhnul na umění, jeho CEFC koupila obraz za stovky milionů

Tvrdík se vrhnul na umění, jeho CEFC koupila obraz za stovky milionů

Číňané koupili v Londýně obraz za 300 milionů korun od Gerharda Richtera. Výrazně jej přeplatili.

Čínská společnost CEFC, jejímž zástupcem pro Evropu je Jaroslav Tvrdík, koupila obraz německého malíře Gerharda Richtera za 300 milionů korun. Informuje o tom internetový server Hlídací pes. Je to poprvé, co vyšlo najevo, že čínská CEFC neinvestuje jen do podílů v jednotlivých firmách a do realit, ale porozhlíží se i jinde.

Číňané vydražili podle Hlídacího psa Richterův obraz Zahrada v aukční síni Sotheby’s v Londýně a zaplatili za něj více než deset milionů liber. Odhadní cena byla tři až čtyři miliony liber. „Ta koupě byla ušlechtilý zájem. Otázka, zda je cena 10 miliónů liber příliš vysoká, není na místě. Běžná cena u Gerharda Richtera se pohybuje od dvou miliónů eur až po třicet. Richter je velký umělec a náleží mu velké ceny,“ cituje server nejmenovaného pražského galeristu.

Jaroslav Tvrdík a jeho CEFC utratili za Richterův obraz 300 milionů korun.Jaroslav Tvrdík a jeho CEFC utratili za Richterův obraz 300 milionů korun.autor: Shutterstock

CEFC nákup nijak nekomentovala. Před několika dny skupina uvedla, že dosud v Česku investovala téměř 23 miliard korun a transakce za dalších 31 miliard korun má rozjednané.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek