Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Česku se prodal jeden z nejdražších prstenů. Neznámá majitelka za něj zaplatila 12 milionů

V Česku se prodal jeden z nejdražších prstenů. Neznámá majitelka za něj zaplatila 12 milionů
 

Prsten z bílého zlata, který společnost ALO diamonds prodala za jednu z nejvyšších cen v Česku, má pětikarátový bílý diamant a ten je osázen menšími diamanty. Kupující si přála zůstat v anonymitě.

Prsten byl podle klenotníka a majitele ALO diamonds Alojze Ryšavého koupen kvůli investici. V Česku se prodeje investičních klenotů v řádu několika milionů korun za kus uskutečňují stále častější. Podle statistik společnosti si pořizuje šperk jako investici každý čtvrtý Čech, který kupuje klenoty.

Hodnota investičních šperků, založených na nejvzácnějších drahých kamenech, dlouhodobě roste. Cena kvalitních větších bezbarvých diamantů v dolarech v rozmezí let 2010 až 2015 vzrostla o 55 procent. Cena modrých diamantů za uplynulých deset let stoupla na dvojnásobek.

Podle odborníků je nejlepší investicí růžový diamant, případně modrý nebo zelený kámen. Například na konci loňského roku byl v Ženevě v aukci prodán modrý diamant Fancy Deep Blue o váze 1,55 gramu za 345 milionů korun.

Modrý diamant je vzácný, jeho barva je způsobena příměsí atomů boronu, zatímco třeba růžová barva kamene je způsobena deformací krystalické struktury atomů uhlíku.

Jako nejhodnotnější růžový diamant na světě bývá označován 59,6karátový kámen s názvem Pink Star. Jehož hodnota je odhadována na 72 milionů dolarů (1,77 miliardy korun). Nejdražším vydraženým drahokamem na světě je modrý diamant Oppenheimer Blue, který byl loni vydražen v přepočtu za 1,4 miliardy korun.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek