Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vládní krize ovlivňuje naše podnikání, stěžují si podnikatelé

Vládní krize ovlivňuje naše podnikání, stěžují si podnikatelé

Politická stabilita, kterou doposud investoři i podnikatelé pokládali za největší devízu české ekonomiky, je už druhým týdnem minulostí. Tvrdí to oslovení podnikatelé v anketě serveru E15. 

 
 

Vládní krize se v domácím byznysu zatím nestačila zásadněji projevit. Vzbudila však obavy, že akceschopnost politiky zaměstnané sama sebou utrpí a stát přestane být pro firmy spolehlivým partnerem.

Jednání o státních zakázkách se tak mohou podle hlasů z podnikatelských kruhů přinejmenším protáhnout. První obětí zatuhlé vlády by se tak mohly stát třeba firmy spolupracující na infrastrukturních projektech. Zpoždění může nabrat i tvorba vládních koncepcí sloužící mnohým firmám jako vodítko pro obchod. Konečně pro investory jsou politické šarvátky signálem, aby se nad svými záměry raději znovu zamysleli.

Viliam Sivek, generální ředitel a majitel Sivek Hotels

O jaké krizi mluvíte? Vládní? Vždyť se to u nás hádá víc než čtvrt století? Já se starám o byznys a jsem si vědom toho, že mám odpovědnost ke svým spolupracovníkům a tak tato kašpárkovská vystoupení sleduji opravdu velmi vzdáleně.

Jinak si jsem téměř jist, že kdyby ta „nekonečná komedie“ trvala dlouho, tak to cestovnímu ruchu uškodí. Je období přípravy rozpočtu a zde může nastat problém v přidělování finančních prostředků, které jsou určeny na podporu cestovního ruchu na celostátní nebo krajské úrovni.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek