Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vstupenkový gigant Ticketmaster kupuje české Ticketpro. Rozšířil se už do 30 zemí světa

Vstupenkový gigant Ticketmaster kupuje české Ticketpro. Rozšířil se už do 30 zemí světa

Firma Ticketpro vznikla v roce 1992 a svou základnu má v České republice a Polsku. Licenci na svůj software pro prodej vstupenek ale prodala i do Maďarska, Běloruska a Chile. Nyní českou společnost kupuje mezinárodní firma Ticketmaster, která má sídlo v Hollywoodu.

„Akvizice by měla přinést příležitost rozšířit náš mezinárodní vstupenkový systém i na středoevropský trh,“ komentuje koupi české firmy prezident Ticketmasteru Mark Yovich. Podle vedení vstupenkového gigantu, který se akvizicí české společnosti rozšířil do 30 zemí, trh se vstupenkami sílí. Hlavně díky vzrůstajícímu počtu konaných kulturních akcí.

„Zábavní průmysl vzkvétá. V současnosti máme víc akcí a turné hudebníků než kdy dřív. Akvizice společnosti Ticketpro nám dá možnost poskytovat našim klientům ve střední Evropě prvotřídní služby,“ doplňuje Yovich.

„Je to úžasná zpráva pro zábavní průmysl v této části světa. Pro mě osobně to je skvělé zakončení 25leté práce,“ tvrdí odcházející generální ředitel Ticketpro Serge Grimaux.

Podle Mezinárodní vstupenkové ročenky z roku 2016 je v České republice největším rivalem pro Ticketpro společnost Ticketportal, která je největší firmou ve vstupenkovém průmyslu. Svou roli v tom hraje jistě i skutečnost, že má exkluzivní smlouvu s O2 arénou v Praze.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek