Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vychlazená Plzeň pod Akropolí. Řekové postavili byznys na prodeji českého piva

Vychlazená Plzeň pod Akropolí. Řekové postavili byznys na prodeji českého piva

S Českou republikou nemají nic společného, ale milují její pivo. Řekové Katia Papavasiliou a Sakis Simeonidis ochutnali český zlatavý mok poprvé před patnácti lety u českých krajanů na severu Řecka a od té doby na něj nezapomněli. Před několika lety se proto rozhodli jen několik desítek metrů od srdce hlavního města – athénské Akropole otevřít hospodu, která bude točit pivo výhradně českých značek. „Zákazníkům jsem tím pořádně zavařili, nechtějí pít už nic jiného,“ říkají. 

Co vás vedlo k tomu prodávat v Athénách česká piva?

Sakis Simeonidis: Nápad jsme dostali asi před patnácti lety. Často jsme navštěvovali město Soluň na severu Řecka a naši přátelé nás tam jednou vzali do české hospody s názvem „Burian“. Je to první a stále nejlepší česká krčma ve městě. V Soluni je českých hospod hodně, protože tam žije docela velká komunita Čechů.

Takže jste se inspirovali?

Katia Papavasiliouová: Bylo to naše první setkání s českými pivy a udělaly na nás velký dojem. Do té doby jsme pili pouze piva typických komerčních značek, která se prodávají v Řecku, třeba Amstel nebo Heineken. Překvapilo nás, že může existovat mnohem lepší a chutnější pivo, které pořídite za stejnou nebo dokonce nižší cenu.

Sakis Simeonidis: Řekli jsme si proto, že by byla škoda, kdybychom něco takového nemohli dopřát i lidem v Athénách. Před tím jsme všichni pracovali v jiných oborech, ale nápad nás neopustil a před sedmi lety jsme odešli a otevřeli jsme Pulp. Chtěli jsme mít jednoduchou, ale útulnou hospůdku, která by byla dostupná pro každého fanouška piva. Ještě před několika lety platilo, že když jste si chtěli v Řecku užít dobrého piva, tak jste museli jít do hospody německého ražení a zaplatit za to hodně peněz. To se naštěstí změnilo a Pulp je jedním z míst, která to dokazují.

Je Pulp jedinou hospodou v Athénách, kde se dá sehnat točené české pivo?

Sakis Simeonidis: Bývávali jsme jediní, ale za poslední dva roky se to změnilo. České pivo už točí v několika hospodách, ale my jsme pořád jediní, kdo svůj podnik postavil výhradně na prodeji českých značek.

Co na česká piva říkají zákazníci? Chutná jim?

Katia Papavasiliou: Začátky byly trochu rozpačité, protože tahle piva neznali. Ochutnali je a dneska už bez nich nemohou být (smích). Dokonce si často dělají legraci, že jsme jim zavařili, protože už nemůžou pít žádné jiné pivo. A jsou smutní, když nám zrovna dojde jejich oblíbená značka nebo typ. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo. Od začátku bylo naším hlavním cílem ukázat lidem, že dobré pivo nemusí být nutně drahé.

Sakis Simeonidis: Chodí k nám lidé různého věku. Jsou to štamgasti, ale i lidé, co sem přijdou poprvé a zůstanou. Užijí si dobré a levné pivo, k tomu si mohou zakrojit třeba české uzeniny a poslechnout si punkrockovou hudbu. Na zdraví!

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek