Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výhodný byznys. Nová trasa metra láká miliardáře, jejich peníze mají urychlit výstavbu

Výhodný byznys. Nová trasa metra láká miliardáře, jejich peníze mají urychlit výstavbu

Nápad Dopravního podniku hlavního města Prahy a magistrátu na vytvoření společného podniku s developery ohledně plánované trasy metra D vzbudil v realitním byznysu rozruch. Okolí budoucích stanic skýtá potenciál pro stavby za desítky miliard korun. Za tímto účelem svolané investorské fórum navštívili například zástupci skupin Penta, Passerinvest, Sekyra Group nebo HB Reavis. Tedy firmy nejbohatších Čechů a Slováků.

Praha si od spolupráce slibuje zrychlení výkupu pozemků pro metro. Společný podnik by mohl platit za parcely i vyšší než odhadní cenu. To DPP ani magistrát nemohou.

„Jedná se v podstatě o první takovéto širší fórum, kde byla společně se zástupci soukromého sektoru řešena další možná spolupráce a rozvoj projektu takovéto velikosti,“ sdělil mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Akce přilákala i velké poradenské společnosti EY a PwC. Podle konzultantů z druhé jmenované firmy se podobným způsobem realizovala výstavba kolem metra už ve Velké Británii, Austrálii nebo Jihoafrické republice.

Pokud by se důkladněji definovaný nápad ukázal jako reálný a bylo zjevné, že by výstavbě metra D spojení města s developery prospělo, Penta by myšlenku určitě podpořila,“ řekl mluvčí skupiny Penta Ivo Mravinac.

Více si přečtěte na webu E15.cz


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek