Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vypluly další informace o problémech CEFC. Pokud to nevysvětlí, podíl nedostanou, hrozí J&T

Vypluly další informace o problémech CEFC. Pokud to nevysvětlí, podíl nedostanou, hrozí J&T

Pokud čínská investiční skupina CEFC uspokojivě nevyvrátí zprávy o zásadních ekonomických problémech skupiny a jasně nevysvětlí důvody údajného stíhání jejího vrcholového představitele, je dokončení dlouho připravované transakce vstupu do J&T Finance Group nepřijatelné, sdělila dnes J&T.

Předminulý týden se objevila informace, že předseda představenstva CEFC (China Energy Company Limited) Jie Ťien-ming, který je poradcem prezidenta Miloše Zemana, je vyšetřován kvůli podezření z ekonomické kriminality. Agentura Reuters dnes uvedla, že CEFC China Energy si v poslední době byla ochotna krátkodobě půjčovat peníze za mimořádně vysoké úroky, a to až ve výši 36 procent ročně. Takový postup podle Reuters odráží problémy podniku s hotovostí.

CEFC původně ve finanční skupině J&T Finance Group držela desetiprocentní podíl, předloni v březnu se obě strany dohodly, že získá polovinu. Měla za něj zaplatit 980 milionů eur (25 miliard Kč). Česká národní banka podle serveru Echo24.cz na přelomu roku odmítla vydat souhlas s tím, aby CEFC získala padesátiprocentní podíl. Podle ČNB mimo jiné dostatečně neprokázala původ peněz. Rozhodnutí ale není konečné a CEFC se proti rozhodnutí odvolala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek