Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výrobce pušky, která zabila nejvíc lidí na světě, bude dělat hračky. Kalašnikov chystá kopii AK-47 i videohru

Výrobce pušky, která zabila nejvíc lidí na světě, bude dělat hračky. Kalašnikov chystá kopii AK-47 i videohru

Firma Kalašnikov chce vyrábět hračky pro děti. Ruští zbrojaři oznámili, že chtějí svoji výrobu zbraní doplnit o produkci hraček a zábavních produktů. Zatím si zaregistrovali 27 ochranných známek a plánují prodávat například kopie svého nejslavnějšího modelu AK-47.

Firma chce odstartovat své působení v novém oboru prodejem realistické airsoftové zbraně, která prý bude věrně kopírovat právě nejznámější typ Kalašnikova AK-47. Společnost tento týden oznámila, že si už zaregistrovala 27 ochranných známek v oblasti hraček, her a zábavního průmyslu. Kalašnikov chce spolu s tím omezit nelegální užívání svého jména.

„Máme v plánu vstoupit na trh hraček se spolehlivými výrobky nejvyšší kvality, které se budou podobat našemu originálnímu Kalašnikovu AK-47. Zároveň aktivně pracujeme na tom, aby jiní výrobci přestali používat nelegálně naše jméno na svém zboží,“ tvrdí tisková mluvčí firmy Sofia Ivanova.

V nejbližší budoucnosti chce prý firma uvést do prodeje kromě airsoftové pušky i vlastní online videohru. V loňském roce Kalašnikov na jednom moskevském letišti otevřel svůj oficiální obchod se suvenýry i plastovými napodobeninami. Ruský prezident Vladimir Putin následně přirovnal továrnu na výrobu Kalašnikovů k muzeu moderního umění.

Puška AK-47 byla první zbraní, kterou firma vyrobila a představila v roce 1948. Zbraň se stala součástí arzenálu vojáků Sovětského svazu i armád ze zemí východní Evropy. Oblíbená byla pro svoji spolehlivost i kvůli nízkým výrobním nákladům. Posléze se miliony levných kusů dostaly do rukou teroristů, guerillových bojovníků a milicí po celém světě a puška se stala symbolem. Žádnou jinou střelnou zbraní nebylo zabito víc lidí než právě AK-47 – oběti se odhadují v řádu milionů. Jejím konstruktérem byl Michail Kalašnikov, po kterém nese firma i zbraň jméno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek