Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Whiskey a muškaření. Trumpovi lidé mění Washington

Whiskey a muškaření. Trumpovi lidé mění Washington

Podnikatelé provozující byznys kolem Bílého domu a Kapitolu pociťují změnu vlády snad nejrychleji ze všech Američanů. Když před osmi lety přišel do Washingtonu Barack Obama a jeho lidé, především v blízkosti vládních budov se objevilo mnohem víc mladých lidí, kteří oživili restaurace a bary. Trumpova administrativa je jiná. Jsou to konzervativní republikáni a ti mají v oblibě ostrou whiskey.

Hospodští tvrdí, že se za poslední tři týdny zvedla její spotřeba o 50 procent. Majitelé salónů a lázní zase zaznamenali, že do města přicestovalo mnoho Newyorčanů. Ti o sebe podle nich víc pečují. Salónům se proto hromadí objednávky na francouzskou manikúru i běžnou úpravu vlasů, píše Washington Post.

Trumpovi lidé se usazují a přináší do města své zvyky a zájmy. „Vím, že s republikánským prezidentem se byznys oživí,“ říká průvodce, rybář specializující se na muškaření a námořník John Tattersall. Jeho klienti bývají spíše republikáni. Tattersall si pouze stěžuje, že jsou letos dost vytížení. Zájem o rybářské výlety sice roste, nicméně rezervují si pouze 4hodinové výlety místo obvyklých osmi hodin.

„Je tu mnoho dychtivých mladých lidí,“ myslí si majitel baru James Silk. „Je to proměna, kterou vidíme každých pár let, když přijdou noví zaměstnanci Kapitolu,“ říká a dodává, že to tam prostě tak chodí.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek