Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z majetku zkrachovalého developera se zachránilo jen 1,2 miliardy. Teď chystá comeback v Holešovicích

Z majetku zkrachovalého developera se zachránilo jen 1,2 miliardy. Teď chystá comeback v Holešovicích

Developerské firmy na Pankráci dokončují projekty, které si rozebraly v konkurzu se zkrachovalým developerem ECM. Jeho bývalý majitel ale chystá velký realitní návrat.

Šest let od startu insolvenčního řízení s developerem výškových budov v Praze na Pankráci ECM je prodej největších aktiv firmy téměř u konce. Podle nových informací insolvenčního správce se pro nezajištěné věřitele podařilo zpeněžováním majetku získat zhruba 1,2 miliardy korun. Celkový objem přihlášených pohledávek převýšil devět miliard korun.

Před krizí byla ECM ještě s developerem Orco na čas realitní hvězdou pražské burzy. Firma stačila v Praze 4 postavit mrakodrap City Tower. Další projekty ECM na Pankráci ale zůstaly na papíře. V konkurzu si je rozebrali jiní developeři.

Společnost PSJ Invest právě staví na Pankráci luxusní bytový dům V Tower, Rakušané z S+B Gruppe zase z pozůstalosti po ECM budují ve stejné lokalitě nové kancelářské centrum. Pozemek na administrativní budovu na pankrácké pláni získala v konkurzu rovněž společnost Skanska Property.

Celý článek si přečtěte na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek