Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zahraniční firmy se bojí nové čínské legislativy. Úřady získají přístup k jejich datům

Zahraniční firmy se bojí nové čínské legislativy. Úřady získají přístup k jejich datům

Společnosti podnikající v Číně se obávají nové legislativy. Se začátkem června totiž v nejlidnatější zemi světa vejde v platnost takzvaný „Zákon o kyberbezpečnosti“. Ten přikazuje společnostem, aby ukládaly svá data na místních čínských serverech. Desítky světových společností v čele s obchodními komorami však vyjádřily obavu nad ochranou svých dat. K nim budou mít téměř neomezeně přístup čínské úřady, firmy se tak bojí úniku tajných informací o technologiích.

Jak uvádí znění nového zákona, od června budou moci úřady nechat prověřit internetové služby a produkty, které by nějak mohly ohrozit bezpečnost Číny. Tyto kroky by se tak mohly podle zákona týkat všech společností, které pracují s „důležitými internetovými službami a na bezpečnost země mají vliv“.

Toto kritérium znění zákona nijak neupřesňuje, legislativní úprava má však zasáhnout firmy působící v oborech od poskytování internetu, přes dopravu až po energetiku nebo finance. „Zákon se týká v podstatě jakéhokoliv odvětví v Číně,“ uvedl pro agenturu Bloomberg viceprezident Americko-čínské obchodní rady.

Více než padesátka obchodních asociací se snažila vyvinout na čínskou vládu tlak a příchod zákona pozdržet, ta jim však v žádosti nevyhověla. Mnohé společnosti tak dále nevědí, zda stihnou svá data na místní cloudová úložiště.

Pokračovat ve čtení článku na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek