Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zoot chce finančně posílit. Internetový butik prodává dluhopisy za desítky milionů korun

Zoot chce finančně posílit. Internetový butik prodává dluhopisy za desítky milionů korun

Internetový módní obchod nabídne veřejně své dluhopisy v hodnotě až 150 milionů korun.

 
 

Populární internetový obchod s módou Zoot se chystá podstatně posílit své finanční zdroje. Jde si na trh až pro 150 milionů korun, které hodlá získat prodejem dluhopisů. Emisi splatnou v roce 2021 a nesoucí roční úrok 6,5 procenta už v minulém týdnu povolila Česká národní banka. Zoot nabídne své bondy veřejně a po vydání se s nimi začne obchodovat také na pražské burze.

„Nějaké věci kolem toho je třeba ještě dotáhnout, zatím tak není možné poskytnout více informací,“ uvedla mluvčí Zootu Andrea Burgerová. Butik vydal naposledy bondy za osmdesát milionů korun loni v létě. Nová várka odpovídá záměrům firmy otevřít do konce roku 2019 bezmála stovku obchodů a postavit dva nové distribuční sklady.

Zoot polyká stále nové peníze kvůli závratnému tempu růstu. Společnost loni utržila 706 miliónů korun, tedy o 56 procent více než v roce 2015. Obdobně masivní expanzi chystá i letos, tržby by tak poprvé v historii firmy přesáhly miliardovou hodnotu. Společnost, kterou deník Financial Times letos zařadil mezi padesátku nejrychleji rostoucích firem Evropy, nasává vedle věřitelů i investory.

Více si přečtěte na webu E15.cz.