Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

100 000 chudých školáků nemá na oběd. Neudrží ani vidličku a nůž

100 000 chudých školáků nemá na oběd. Neudrží ani vidličku a nůž

Ministerstva práce a školství se zapojují pravidelně do akce na pomoc dětem z chudých poměrů, jejichž rodiče nemají na školní obědy. Podle MPSV je takových dětí v Česku na sto tisíc. Právě resort Michaely Marksové (ČSSD) vypsal nový dotační program za 35 milionů. Rozdat se chystá i více, pokud se přihlásí více krajů než loni. Více je však i samotných věcí ke zlepšení, nejde „jen“ o kručící břicha školáků.


„Ukázalo se, že některým dětem chybí i základní návyky při stolování a učí se jim až díky zapojení do projektu. I takový detail výrazně napomáhá jejich socializaci,“ poukazuje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) na jednu z výhod projektu bezplatných obědů pro děti ze sociálně slabých rodin. 


Další výhoda obědů zdarma? Děti prý více chodí do škol. „V prvním roce, když je dítě podporované v programu, se jeho školní docházka zvedne o deset procent,“ řekl ČT Andrew Stemberg, výkonný ředitel nadace Drab Foundation, u níž programy Obědy dětem patří ke stěžejním činnostem.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz. 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek